Інструкція заміни лампи в проекторі

Заміна лампи з модулем в проекторі або проекційному телевізорі - завдання досить просте. Незважаючи на це, радимо Вам чітко дотримуватися керівництва, щоб не забути на якийсь важливий крок. Процес заміни лампи без модуля на порядок складніше. Ця різниця залежить від декількох чинників, о яких Ви дізнаєтесь нижче. Алгоритм заміни є абсолютно однаковим для оригінальних, неоригінальних і складених лампових модулів.

При заміні лампи Ви можете діяти згідно цієї загальної інструкції. Якщо у Вас залишилась інструкція до Вашого пристрою, то в ній Ви знайдете керівництво по заміні лампи конкретно у Вашому проекторі або проекційному телевізорі. В такому разі, радимо Вам використати цю інструкцію. У деяких типів оригінальних лампових модулів інструкція з установки лампи йде в комплекті з товаром.

Під час установки лампи Ви також можете керуватися нашими відео-інструкціями, на яких відображена заміна ламп в декількох проекторах, а також заміна голої колби без модуля.

Процес заміни лампи з модулем

 1. Якщо Ви щойно використовували ваш пристрій, виключить його та залиште на деякий час у спокої. Лампа, що знаходиться в пристрої, повинна вистигнути. Гаряча лампа може стати причиною пожежі.
 2. Від'єднаєте пристрій від електромережі.
 3. Знайдіть кришку відсіку з лампою на проекторі та зніміть її.
 4. Відповідною викруткою відгвинтите болти, що тримають ламповий модуль. Не завжди необхідно відгвинчувати всі болти – зверніть увагу на ті, що тримають ламповий модуль.
 5. Знайдіть залізний або пластиковий поручень лампового модуля.
 6. Притримуючи проектор, акуратно виймайте ламповий модуль за поручень. Не поспішайте та будьте дуже обережними, щоб не розбити лампу та не поранитись склом.
 7. Підготуйте новий ламповий модуль. Якщо Ви придбали голу лампу, то її потрібно вкласти в Ваш модуль, виконавши наступні кроки. Після цього, поверніться до цього керівництва.
 8. Протріть чистою ганчірочкою переднє скло лампового модуля та внутрішню дзеркальну поверхню модуля, якщо к ній є досяг.
 9. Вкладіть модуль до проектора правильною стороною.
 10. Поверніть поручень до його початкового положення. Затягніть болти кріплення лампового модуля та переконайтеся, що модуль міцно тримається.
 11. Поверніть кришку відсіку з лампою на місце.
 12. Переконайтесь, що вона правильно укріплена – інакше, ймовірно, проектор зовсім не увімкнеться.
 13. Під’єднайте пристрій до мережі. Зараз він готовий до використання.
 14. Анулюйте лічильник годин роботи лампи – зазвичай це можливо зробити через сервісне меню проектора. Докладніше знайдете в інструкції до вашого проектора, або в статті о скиданні лічильника, опублікованій на нашому сайті.

Процес заміни без модуля

Нової лампи ніколи не торкайтеся голіруч. Використовуйте гумові рукавички або звичайну серветку. Ручний жир спричинить різкий перепад температур, на які лампа дуже чутлива, що суттєво знизить термін її експлуатації.

 1. Відкрутіть гвинти, відкрийте модуль та ретельно очистіть його від пилу.
 2. Уважно огляньте модуль та запам'ятаєте спосіб приєднання з'єднувачів до лампи. Радимо Вам сфотографувати спосіб та місця з'єднання кабелів з модулем, перед їх від'єднанням.
 3. Перегляньте обі дві лампи та порівняйте їх між собою. Можливо, що спосіб приєднання кабелів буде несуттєво відрізнятися.
 4. Від’єднайте з'єднувачі та дротовий затискач, що утримує лампу. Якщо один зі з'єднувачів дуже міцно тримається та неможливо його послабити гвинтом, або просто зняти, буде потрібно його від'єднати насильно - наприклад за допомогою кусачок перекусити кабель щонайближче до колби.
 5. Замінить стару лампу новою та приєднайте з'єднувачі.
 6. Приєднайте кабелі до нової лампи. Якщо Ви були вимушені перекусити кабель, є потрібно його приєднати одним з наступних способів:
  • Якщо нова лампа має місце для приєднання зачіпку, то потрібно на неї надіти спеціальну металеву зачіпку за допомогою відповідного гвинтика. Див. зображення 1-4. Таку зачіпку ми Вам можемо відправити безкоштовно разом із лампою.

  • У тому разі, якщо нова лампа також має напевно приєднані конектори, тоді з'єднайте залишки старого кабелю з кабелями новими за допомогою металевої гільзи.
 7. Після того, як ламповий модуль буде повністю зібраний, можете повернутися до попереднього керівництва.

Тепер Ви знаєте о лампах все необхідне. Залишається лише обрати відповідний варіант.

Блискавичний шукач ламп

Знайди лампу за два кліки

Лампи до проекторів

Лампи до ТВ