Який у лампи термін експлуатації?

Подібно до звичайних ламп, строк служби проекційних ламп обмежений. Нажаль, це означає те, що рано чи пізно, в залежності від частоти використання пристрою, перед власником проектора або проекційного телевізора постане питання про заміну лампи

Що впливає на термін придатності лампи?

Більшість проекційних ламп розрахована на 2000 годин роботи в оптимальних умовах експлуатації, але це не гарантований строк служби та не завжди досягається у реальному житті. Практично це означає, що, у разі використання пристрою в середньому по 2-4 години на добу в чистому, не забрудненому, добре провітрюваному приміщенні без пилу і диму, лампа повинна витримати близько 1500-2000 годин. Будь-які відхилення від норми викликають зниження строку експлуатації лампи. Якщо Ваш пристрій працює 24/7, то ризик передчасного вичерпання лампи істотно підвищується. У нових проекторах, проекторах зі зниженою яскравістю і проекційних телевізорах зазвичай використовується лампа з підвищеним запасом годин. Ця інформація завжди буде вказана в керівництві до цього пристрою. Треба врахувати, що заявлений строк придатності не стосується неоригінальних ламп (як в модулі, так і без нього), у яких він буває відносно менший.

Чому лампа виходить з ладу?

В наші дні більшість проекторів використовують ртутні лампи, які виробляють світло за допомогою електричної дуги між двома електродами, що виникає в закритій скляній колбі, наповненій сумішшю з газів з домішкою ртуті. Під час свічення, робочий тиск перевищує 200 атмосфер та температуру в 1000 градусів за Цельсієм. На протязі часу, деталі зношуються, деформуються та зужитковується матеріал в електродах, що викликає збільшення відстані між ними. Це, у свій час, викликає збільшення необхідної електричної напруги для створення і утримання електричної дуги. Як тільки необхідна напруга перевищить потенціал баласту (пристрою, що подає напругу в лампу), лампа перестає працювати. Щоб уникнути загрози вибуху лампи більшість проекторів перестають включатися з лампою з вичерпаним запасом. Іноді проектор може вимикатися через перегрів лампи. Це може бути спричинено як заводським браком лампи, так і запиленим проектором, забитими повітряними фільтрами, несправністю вентилятора або блокуванням відсіку охолодження проектора стороннім предметом.

У нових проекторах стоять лампи виготовлені по вдосконаленим технологіям, що дозволяють їм працювати довше. У комбінації з еко-режимом, що, головним чином, знижує яскравість зображення, можна продовжити термін придатності аж до 5000 годин. Детальніше про те, що впливає на термін служби лампи і як його продовжити дивитеся в нашій інфо-графіці. На щастя, на усі лампи надається гарантія, яка дуже часто може врятувати від передчасного виходження лампи з ладу.

Тепер Ви знаєте о лампах все необхідне. Залишається лише обрати відповідний варіант.

Блискавичний шукач ламп

Знайди лампу за два кліки

Лампи до проекторів

Лампи до ТВ