З чого складається проекційна лампа?

Лампа для проектора (чи проекційного телевізора) складається з надпотужної колби, яка поміщена в монтажний корпус, виготовленого, зазвичай, з пластмаси. Цей корпус допомагає маніпуляції з лампою, наприклад, в процесі її заміни. Інші його функції полягають в забезпеченні стабільного закріплення лампи в проекторі, її приєднання до джерела живлення, фільтрації ультрафіолетового випромінювання (спричиненого світлом від лампи), охорону проектора від можливого вибуху лампи (модуль захищає оптику проектора від осколків скла) і багато інших.

Ламповий модуль та його складові частини

Ламповий модуль (у більшості випадках) виготовляється з теплостійкої пластмаси, але в деяких моделях зустрічаються і металеві деталі. На передній частині модуля знаходиться скляна лінза для фільтрації у/ф випромінювання і концентрації світлового потоку. Модуль містить кабелі живлення, що з’єднують лампу з баластом - схемою, яка забезпечує подачу живлення. Баласт лампи це деталь проектора, яка не являється складовою частиною лампового модуля.

В кожному модулі знайдете гвинтики для його укріплення на відповідному місті. Деякі моделі оснащені чипом, що лічить години роботи лампи. Такі конструкції, крім своєї основної функції, непрямо підтримують продаж оригінальних модулів, ускладнюючи виготовлення неоригіналів.

Конструкція ламп для проекторів

Головною частиною лампи вважається так званий "пальник" (від англ. "burner"), що представляє собою кварцову дугову трубку, наповнену газовою сумішшю з домішкою ртуті. Усередині трубки знаходяться два вольфрамових електроди, закріплені на кожному кінці пальника, між якими запаленням колби виникає електрична дуга. Реакція з сумішшю з газів виробляє світло, яке, відносно рівномірно, розподіляється в усіх напрямках. Цьому допомагає розташований біля пальника рефлектор (відбивач,) що являє собою скляне дзеркало параболічної або еліптичної форми. Рефлектор відбиває промені світла і зосереджує їх у напрямку оптики проектора, що допомагає не втрачати яскравість.

Деякі колби спереду мають спеціальне скельце або лінзу для фільтрації у/ф випромінювання. Іноді воно знаходиться в ламповому модулі. Якщо нічого такого немає на модулі або лампі – пошукайте його в проекторі, безпосередньо у відсіку для лампи. Крім того, колба має на собі два (іноді три) з’єднувачі, приєднаних до електродів в пальнику і виведених на задню частину рефлектора.

Дотримуйтеся техніки безпеки!

Більшість ламп для проекторів - це ртутні лампи надвисокого тиску. У пальнику лампи міститься незначна кількість ртуті. Пари ртуті небезпечні для нашого здоров'я і, незважаючи на зовсім мінімальну кількість (декілька одиниць мікрограмів), ми радимо маніпулювати з лампою максимально обережно. Якщо раптом станеться, що лампа розіб'ється або вибухне в проекторі, необхідно надіти рукавички та зібрати усі осколки, а приміщення слідує відразу ретельно провітрити. Окрім того, звертаємо вашу увагу на необхідність екологічної ліквідації старих проекційних ламп.

Хто виготовляє оригінальні лампи для проекторів?

Якісні лампи без корпусу у наш час виготовляє лише декілька основних компаній:

Замовивши в нашому магазині оригінальну лампу з модулем, складену лампу або оригінальну лампу без модуля, ви завжди знайдете на лампі маркування одного їх вищезгаданих брендів. Продукція цих компаній має подібні характеристики тому лампи від різних виробників є взаємозамінними. Фірми, що продають оригінальні лампові модулі зазвичай співпрацюють з вибраною компанією, що виробляє для них голі лампи, але, у разі необхідності, можуть установити у модулі своєї продукції й лампу від конкурентів або й повністю перейти на використання іншої марки. Якщо ви віддаєте перевагу певному виробникові оригінальних ламп, вкажіть це в примітці к замовленню, і ми зробимо усе можливе, щоб дістати для вас саме ту марку, яка вам потрібна.

Неоригінальні (сумісні) лампові модулі або неоригінальні лампи продаються без формового маркування, що і є їх головною зовнішньою відмінністю від оригіналів. Саме тому їх іноді називають "no name". Сумісні лампи виготовляються за технологією схожою з виготовленням оригіналів, але не гарантують порівняну якість, яскравість і строк служби.

Тепер Ви знаєте о лампах все необхідне. Залишається лише обрати відповідний варіант.

Блискавичний шукач ламп

Знайди лампу за два кліки

Лампи до проекторів

Лампи до ТВ